top of page
Jak uratować świat?

Areta Szpura

Areta Szpura
Odtwórz Wideo

Uczysz się, gdzie chcesz  i kiedy chcesz. To Ty decydujesz o miejscu. Swoją podróż z nami możesz rozpocząć w dowolnym momencie

Nasi wykładowcy nagrali wykłady specjalnie dla nas, większość z nich nigdy wcześniej nie dzieliła się swoją wiedzą w takiej formie

Jednorazowa roczna opłata członkowska gwarantuje Ci dostęp do wszystkich wykładów w ciągu 12 miesięcy

O autorze

Kilka lat temu zobaczylibyście ją nie na eko-pikietach, ale na pokazach mody. Bo to właśnie ten świat był jej najbliższy. Ubrania marki Local Heroes, którą współtworzyła, nosili m.in. Rihanna i Justin Bieber. Ale dziś Areta nie chce już zaciągać długu wobec naszej planety. Wie, że przemysł tekstylny to jeden z największych trucicieli na Ziemi. Wierzy, że jeszcze mamy czas, dlatego napisała książkę „Jak uratować świat?".

WYKŁADY

01  Jak uratować świat: metoda małych kroków

Nasza planeta sobie bez nas poradzi, my bez niej - nie. Zadbajmy o nią już dziś, krok po kroku: ograniczmy plastik, wykluczmy to, co jednorazowe, zastosujmy zasadę: mniej znaczy więcej. 

02  Jak uratować świat i nie utonąć w śmieciach

Segreguj: odpady to cenny surowiec. Kupuj lokalnie, jedz sezonowo. Podziel się siatką i zaprzyjaźnij się z torbą-bumerangiem.

03  Jak uratować świat: etyczna moda

Biznes modowy to jeden z największych trucicieli naszej planety. Jeden kolorowy T-shirt to 2700l wody, czyli zapotrzebowanie człowieka na wodę pitną przez 2.5 roku. Pomyślmy o tym, zanim kupimy kolejny niepotrzebny ciuch, który założymy raz i potem będzie wisiał w naszej szafie.

ZOBACZ INNE WYKŁADY
bottom of page