top of page

pon., 21 mar

|

ONLINE

Qigong alchemia długowieczności

Warsztaty z Pawłem Raszkiewiczem

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Qigong alchemia długowieczności
Qigong alchemia długowieczności

Czas i lokalizacja

21 mar 2022, 20:00 – 23 mar 2022, 22:00

ONLINE

O wydarzeniu

Warsztaty: 6 Uzdrawiających dźwięków

Kiedy? 21, 22, 23 marca od 20.00 - 22.00

Gdzie? Online, via Zoom (Link zostanie wysłany do wszystkich uczestników warsztatów 1-2 dni przed rozpoczęciem warsztatów)

Mimo, że qigong zazwyczaj rozumie się jako specyficzne ćwiczenia fizyczne, to w bogatym arsenale tej pojemnej dyscypliny znajdują się również techniki z mniejszym użyciem ciała. Co więcej, pradawne teorie leżące u podstaw medycyny wschodu mówią, że wszelkie problemy ze zdrowiem mają swe źródło w dysharmonii energetycznej bardziej subtelnych przejawów naszego istnienia, które następnie manifestują się pod postacią widocznych i odczuwalnych schorzeń. Stosując qigong na drodze powrotu do zdrowia, możemy więc z jednej strony wspomagać się określonymi seriami ćwiczeń ruchowo-oddechowych lub sięgać głębiej do korzeni naszych problemów, chociażby za pomocą specyficznej muzykoterapii. Mówi się, że dźwięk to fenomen łączący rzeczywistość fizyczną z niematerialną, przez co jest wyjątkowym narzędziem regulującym zdrowie. 

Odpowiednio dobrany ton, sylaba bądź utwór muzyczny może wpływać wibracyjnie nie tylko na nasz nastrój, ale również na stan narządów wewnętrznych, tętno, zdolność usuwania toksyn oraz inne przejawy funkcjonowania organizmu. Potwierdzają to nie tylko starożytne nauki wielu tradycyjnych kultur, ale również nowoczesna nauka zwana cymatyką.  Podczas naszych trzydniowych warsztatów skupimy się na gruntownej nauce Sześciu Uzdrawiających Dźwięków, generowanych przez najdoskonalszy instrument, czyli nasze własne ciało. 

Nie potrzebujemy do tego żadnej wiedzy czy umiejętności muzyczno-wokalnych ani wcześniejszego doświadczenia z qigong. Warsztat jest więc odpowiedni dla każdego, niezależnie od wieku czy stopnia sprawności fizycznej. Zagłębimy się również dokładniej w teorie stojące u podstaw tych wyjątkowych technik oraz poznamy inne przykłady wykorzystywania fal akustycznych w leczeniu i taoistycznej profilaktyce zdrowotnej.

Warsztaty poprowadzi Paweł Raszkiewicz, dyplomowany instruktor Qigong i Taijiquan, który po powrocie do Polski od ponad dziesięciu lat dzieli się umiejętnościami oraz wiedzą zdobytą od swych chińskich nauczycieli.

Bilety

  • Bilet

    Warsztaty z Pawłem

    399,00 zł
    + Opłata za obsługę 9,98 zł

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page