top of page

wt., 28 lut

|

ONLINE

Ku świadomości rozwoju dziecka

Webinar z Martą Milach-Ogórek

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Ku świadomości rozwoju dziecka
Ku świadomości rozwoju dziecka

Czas i lokalizacja

28 lut 2023, 20:00 – 21:30

ONLINE

O wydarzeniu

O WEBINARZE:

Dostrzec potencjał - rola dorosłego w życiu dziecka

"Myśl dziecka podobna jest do siatki delikatnych nitek, splątanych tak, że w każdej chwili można je porwać, gdy się chce rozplątać"*.

Podczas webinaru zapoznamy się z definicją i historią badań nad procesem uczenia się dzieci. Dowiemy się, w jaki sposób naukowcy przyglądali się etapom rozwoju dzieci i jakie wyciągnęli wnioski. Przyjrzymy się roli dorosłego w relacji z dzieckiem. Dorosły nie tylko, jako obserwator, ale również osoba, która może wpłynąć na wzrastanie dziecka w zgodzie z jego aktualną potrzebą i wolą. Opowiem o różnicach w nastawieniu na wzrost i ciągłe doskonalenie vs. myślenie, że inteligencja jest czymś stałym i niezachwianym, na której rozwój nie mamy wpływu. Na koniec przeczytam jedno z moich opowiadań, gdzie przedstawię interakcję między rodzicem, a dziećmi, która być może zaprowadzi nasze myśli w inną, nieznaną dotąd uliczkę. Opowiadanie jest dowcipne i przeznaczone dla osób z poczuciem humoru, dystansem do siebie, pozbawionych myślenia nakazowo-rozdzielczego (tak myślę ).„...Mama zdziwiła się: co to takiego, te „lapunki”? Nigdy w życiu nie słyszała tej nazwy. Od dzieci można się dużo nauczyć. Odkrywają świat, nazywając go po swojemu, aby stał się im bliższy i bardziej znajomy...”.

* E. Cramaussel (Piaget 2012).

O MARCIE:

Baczna obserwatorka codzienności. Ze szczególną uwagą przypatruje się dzieciom: w jaki sposób podchodzą do obowiązków domowych oraz jak organizują sobie zajęcia w wolnym czasie. Fascynuje ją temat różnic w myśleniu, jakie powstają między pojmowaniem świata przez dzieci, a świata rozumianego przez rodziców. Jak inny może być porządek świata z perspektywy najmłodszych. W wolnym czasie pisze opowiadania dla siebie .... i dzieci, aby pobudzać wyobraźnię dziecka i rodzica, kierować w stronę konstruktywnych przemyśleń i działań, a tym samym wpływać na wzajemne zrozumienie i pozytywną atmosferę w domu oraz poza nim. Wierzy, że dorosły i świadomość rozwoju pełnią bardzo ważną rolę w życiu dziecka, a dzieciństwo jest fundamentem na całe życie. Prywatnie, mama dwójki dzieci, snowboard-erka, pasjonatka pięknych wnętrz. Przez ostatnie kilkanaście lat pracowała w korporacjach zajmując się zarządzaniem projektami i optymalizacją procesów. Z ciekawości, w 2022r. ukończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim.

SZCZEGÓŁY:

Kiedy: 28 lutego, godzina 20.00-21.30

Cena: 60 PLN

Link do webinaru otrzymasz e-mailem po zakupie biletu. 

✅ Webinar jest na żywo | Link będzie aktywny w dniu eventu

Masz pytania? Napisz do nas na hello@mentalist.pl

Bilety

  • Bilet

    60,00 zł
    + Opłata za obsługę 1,50 zł

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page