top of page

wt., 23 maj

|

ONLINE

Mandala - droga do siebie

Warsztaty z Katarzyną Maciągowską

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Mandala - droga do siebie
Mandala - droga do siebie

Czas i lokalizacja

23 maj 2023, 20:00 – 24 maj 2023, 21:30

ONLINE

O wydarzeniu

O WARSZTATACH:

Mandala to rysunek na planie koła. Oznacza „centrum i to, co wokół”. Proces tworzenia i niszczenia mandali miał symbolizować życie i śmierć, wieczne koło przemijania i odnowy. To jednocześnie początek i koniec. W kulturze Zachodu mandala została spopularyzowana za sprawą psychoanalityka i psychiatry Karola Gustawa Junga. Jung wykorzystywał pracę z mandalą do wyprowadzania pacjentów z nerwic czy depresji.Co daje nam mandala:

- rozwija wyobraźnię

- pomaga w koncentracji

- pozwala wyrazić uczucia i myśli

- rozwija koordynację wzrokowo – ruchową

- pomaga się wyciszyć i zrelaksować

- poznać lepiej samą siebie

- pomaga osiągnąć harmonię

- zmniejsza poziom stresu

- dzięki niej jesteśmy w stanie połączyć się ze sobą i wsłuchać lepiej we własne emocje i się nim przyjrzeć

- pokazuje nam nasze blokady

- zawiera informacje na temat naszego potencjału, kobiecej mocy, czyli wskazuje możliwości wejścia na naszą drogę

- uczy cierpliwości

- przywraca to, co utraciliśmy poprzez stereotypy czy doświadczenia w życiu

Mandale mogą być:  uzdrawiające, oczyszczające, przebaczenia, wdzięczności, spokoju, mocy umysłu, harmonii, mądrości, radości.

Jak wyglądają zajęcia:

Wprowadzenie: krótka część teoretyczna na temat mandali, historia, ciekawostki, zalety, intuicja jako narzędzie w samopoznaniu, techniki rysowania mandali.Sam proces tworzenia poprzedzony jest 10 minutową wizualizacją, w taki sposób, by połączyć się z podświadomością i odkryć swój potencjał, który często jest przez nas niedostrzegany. Dzięki rysunkowi Mandali możemy przyjrzeć się swoim blokadom, lękom, potencjałowi, jaki w sobie nosimy, odnaleźć drogę do swojej duszy, odnaleźć dawno zapomniane marzenia. Rysunek może być wskazówką do obrania dalszego kierunku w życiu, odszukania odwagi i wewnętrznej mocy. To duchowy drogowskaz pochodzący od nas samych.Następnie przystępujemy do tworzenia mandali.Po zakończeniu procesu każda z uczestniczek interpretuje swoją mandalę intuicyjnie. Kolejnym krokiem jest interpretacja Mandali według znaczeń kolorów i symboli, ich rozmieszczenia, dynamiki.Uczestniczki otrzymują wybrane znaczenia niezwykle bogatej symboliki.Koniec zajęć to medytacja z własną mandalą, wyciszenie się, podzielenie się wrażeniami.

Warsztaty Mandala - droga do siebie to spotkanie dedykowane osobom, które potrzebują wyciszenia, rozmowy ze sobą na głębszym poziomie. To czas, który sprzyja zrozumieniu samego siebie, odblokowaniu swojego potencjału. Rysunek daje wgląd w to, co aktualnie nam przeszkadza i w to, co jest naszym motorem napędowym w życiu. Inspiruje do działania i porzucenia złych przekonań na temat samego siebie.Rysunek osobistej Mandali to spojrzenie na świat i siebie z innej perspektywy, świadomej i podświadomej.Za każdym razem tworzona Mandala jest inna. Wynika to z tego, iż jedyna rzecz jaka jest stała w życiu to... zmiana. Tak samo zmieniają się nasze emocje, nastroje, otoczenie. Wpływają na nas wydarzenia dnia codziennego, przyswajamy nowe informacje. To wszystko ma odzwierciedlenie w naszym wnętrzu.Jak się przygotować:- upewnić się, że nic nie będzie nam zakłócać spokoju- przygotować materiały: blok do farb lub rysunkowy A4 (w zależności od techniki na jaką się decydujemy), cyrkiel, flamastry, kredki, farby np. plakatowe, akrylowe, cienkopisy. Ważne by mandala była kolorowa. Kolory uczestniczki wybierają intuicyjnie.- miejsce powinno być uporządkowane, by nic nas nie rozpraszało- przygotujmy sobie zdrowy napój do picia :-)

SZCZEGÓŁY:

Kiedy: 23 i 24 maja, godzina 20.00-21.30

Cena: 399 PLN

Link do warsztatu otrzymasz e-mailem po zakupie biletu. 

✅ Warsztat jest na żywo | Link będzie aktywny w dniu eventu

Masz pytania? Napisz do nas na hello@mentalist.pl

Bilety

  • Bilet

    399,00 zł
    + Opłata za obsługę 9,98 zł

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page