top of page

pon., 21 lut

|

ONLINE

Qigong – Osiem Kawałków Brokatu

Warsztaty z Pawłem Raszkiewiczem

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Qigong – Osiem Kawałków Brokatu
Qigong – Osiem Kawałków Brokatu

Czas i lokalizacja

21 lut 2022, 20:00 CET – 25 lut 2022, 21:30 CET

ONLINE

O wydarzeniu

Warsztaty: Qigong – Osiem Kawałków Brokatu

Kiedy? 21, 22, 24 i 25 lutego od 20-21.30

Gdzie? Online, via Zoom (Link zostanie wysłany do wszystkich uczestników warsztatów 1-2 dni przed rozpoczęciem warsztatów)

Baduanjin, tłumaczone najczęściej jako „Osiem Kawałków Brokatu”, to jedna z najpopularniejszych serii ćwiczeń qigong (chi kung), praktykowana codziennie przez miliony osób pragnących zachować lub powrócić do pełni zdrowia i witalności. Jest to również jeden z najstarszych udokumentowanych przykładów skuteczności starochińskich praktyk prozdrowotnych, co przekłada się nie tylko na popularność tej konkretnej serii wśród ćwiczących, ale również na liczbę badań naukowych wskazujących takie korzyści płynące z praktykowania Ośmiu Kawałków Brokatu jak min. regulacja ciśnienia, leczenie bezsenności, problemów trawiennych, wspieranie ogólnej motoryki ciała oraz wydolności kardio-pulmonologicznej. To ostatnie tyczy się również rekonwalescencji pocovidowej, czego przykład mieliśmy w relacjach z chińskich szpitali, gdzie powracający do zdrowia pacjenci ćwiczyli baduanjin wraz z personelem, celem wzmocnienia organizmu oraz szybszego powrotu do zdrowia.

Z reguły nie ma żadnych przeciwwskazań do praktyki Ośmiu Kawałków Brokatu, a w naszych warsztatach może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku czy wcześniejszego doświadczenia. Nauka baduanjin może być idealnym rozpoczęciem przygody z qigong, ale osoby zaawansowane również skorzystają na nauce tej dość rzadkiej wersji Ośmiu Kawałków Brokatu, wywodzącej się z tradycji Wudang i zawierającej wszystkie jej wyjątkowe dobrodziejstwa.

Podczas wspólnie spędzonych czterech wieczorów gruntownie poznamy osiem ćwiczeń o wysokim potencjale energetycznym wraz z odpowiednim wprowadzeniem oraz sekwencją kończącą. Dzięki niewielkiej grupie, każdy  z uczestników otrzyma znajomość Ośmiu Kawałków Brokatu w stopniu pozwalającym na samodzielną praktykę oraz zapoznanie swych najbliższych z tą konkretną serią, tak aby jak najwięcej osób w naszym otoczeniu mogło cieszyć pełnią zdrowia i wewnętrznej harmonii.

Warsztaty poprowadzi Paweł Raszkiewicz, dyplomowany instruktor Qigong i Taijiquan, który po powrocie do Polski od ponad dziesięciu lat dzieli się umiejętnościami oraz wiedzą zdobytą od swych chińskich nauczycieli.

Bilety

  • Bilet

    Warsztaty z Pawłem

    599,00 zł
    + Opłata za obsługę 14,98 zł

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page