top of page

pon., 06 gru

|

ONLINE

Trzymać raka za szczypce, czyli balans w zdrowiu i chorobie

Warsztaty z Anną Puślecką

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Trzymać raka za szczypce, czyli balans w zdrowiu i chorobie
Trzymać raka za szczypce, czyli balans w zdrowiu i chorobie

Czas i lokalizacja

06 gru 2021, 20:00 – 10 gru 2021, 21:30

ONLINE

O wydarzeniu

Plan warsztatów:

 1. Profilaktyka nowotworu – czy styl życia ma znaczenie? Genetyka, czynniki ryzyka, symptomy choroby.To jak żyjemy, co robimy i jemy, czy odpoczywamy, ćwiczymy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Wprowadzenie kilku prostych zasad i rutyn do naszego życia poprawi jego jakość i pozwoli na uniknięcie wielu chorób, m.in. raka. Nie zaciągajmy kredytu zdrowotnego! Potem bardzo trudno będzie go spłacić. Poznaj swoje geny!
 2. Samoobserwacja, wykrycie zmiany. Nasz organizm jest skomplikowaną i doskonałą maszyną. Często wysyła sygnały SOS, które ignorujemy. Jak nie przeoczyć ich i na co zwrócić uwagę, jak wsłuchiwać się w nasze ciało i jego potrzeby, żeby w odpowiednim momencie zadziałać.
 3. Jak zarządzać chorobą i lekarzem? Pamiętaj – lekarz jest / powinien być twoim partnerem w procesie leczenia, przedstawiać opcje terapii i szanować twoje zdanie i decyzje. To gwarantuje każdemu ustawa i Karta Praw Pacjenta. Na co zwrócić uwagę, czego wymagać od lekarza i w jaki sposób, co robić żeby uniknąć czekania, tłumów i kolejek oraz jak zmienić lekarza czy ośrodek leczniczy.
 4. Diagnoza, co dalej? Niejedna diagnoza może wywrócić życie do góry nogami (szczególnie ta związana z nowotworem). Nikt nie lubi zmian, szczególnie takich. Kluczem do sukcesu jest zachowanie zimnej krwi i metodyczne działanie. Choroba jest jak „projekt” – ma swój początek i koniec.
 5. Jak przygotować się i przeżyć chemioterapię? Ten jakże trudny proces terapeutyczny można i powinno się przejść godnie i w miarę „bezboleśnie” (patrz pkt 4 – to tylko jeden z projektów w naszym życiu). Wystarczy się do tego przygotować. Jak przygotować się do chemii, co jeść, jak dbać o ciało i niwelować skutki uboczne chemioterapii, takie jak: afty, bolące stopy i ręce oraz nudności. Jak unikać tłumów i kolejek podczas wlewów.
 6. Jak zadbać o siebie w zdrowiu i chorobie, czyli co to jest dobrostan fizyczny i psychiczny?Jak sobie radzić ze stresem i strachem przed nawrotem choroby poprzez szukanie małych przyjemności i codziennych rutyn oraz pasji. Choroba to czas postawienia siebie i swoich potrzeb na pierwszym miejscu. To także uświadomienie, że kiedy wszystko minie może czas spojrzeć na siebie bardziej przychylnym okiem, poświęcić sobie więcej uwagi, żyć pełnią życia.

ANNA PUŚLECKA, ekspert mody i dyrektor kreatywna, na co dzień współpracuje z topowymi projektantami; tworzy wizerunek marek, firm i osób. Dziennikarka współpracująca z Dzień Dobry TVN i magazynem ELLE. Jest współtwórczynią KTW Fashion Week - największego wydarzenia mody w Polsce, za które wraz ze zespołem otrzymała nagrodę ELLE Style Awards jako „odkrycie roku” 2018. Kocha żeglarstwo, modę, Italię i niezależność. Działa jako aktywistka w dziedzinie zdrowia i praw pacjentów. Napisała list otwarty do ministra zdrowia, który stał się wiralem w sieci, cytowały go największe media w Polsce. Dzięki temu wywalczyła dostępność leku dla kobiet chorych na raka piersi. W zestawieniu Gazety Wyborczej (Wysokie Obcasy) została umieszczona w gronie 50 Śmiałych Kobiet 2019, wśród takich nazwisk jak m.in.: Olga Tokarczuk, Agnieszka Holland, Krystyna Janda czy Dominika Kulczyk. Redakcja WO doceniła jej działalność społeczną i postawę, wyróżniła ją „za zmianę spojrzenia na chorobę nowotworową”. Jej działania na polu zdrowie dostrzegł magazyn Glamour przyznając jej nagrodę Kobiety Roku 2020 w kategorii „misja”. Jej warsztaty w Mentalist mają nie tylko uświadamiać kobiety (a może także i mężczyzn) jak dbać o swoje zdrowie, nie ignorować symptomów, które wysyła ciało, ale także jak radzić sobie z chorobą nowotworową, pozbyć się strachu, osiągnąć balans i traktować raka jako część życia, tło do pasji, pracy i codzienności.

Bilety

 • Bilet

  Warsztaty z Pawłem

  299,00 zł
  + Opłata za obsługę 7,48 zł

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page