top of page
O przyjaźni, podróżach i celebracji życia

Marzena Rogalska

Marzena Rogalska
Odtwórz Wideo

Uczysz się, gdzie chcesz  i kiedy chcesz. To Ty decydujesz o miejscu. Swoją podróż z nami możesz rozpocząć w dowolnym momencie

Nasi wykładowcy nagrali wykłady specjalnie dla nas, większość z nich nigdy wcześniej nie dzieliła się swoją wiedzą w takiej formie

Jednorazowa roczna opłata członkowska gwarantuje Ci dostęp do wszystkich wykładów w ciągu 12 miesięcy

O autorze

Marzena Rogalska - dziennikarka, która jest mistrzynią  celebrowania życia, słuchania i rozmowy. Kocha radio za magię i intymność. Swoje koty za to, że po prostu są. Uwielbia małe rytuały, które przynoszą spokój i ukojenie. Zdawała dom szkoły aktorskiej, ale życie miało na nią inny plan. Dziś Marzena mówi, że dobry. A kiedy już mówi, chce się jej słuchać bez końca. Ma w sobie nieprawdopodobną życiową mądrość. Choć osiedliła się w Warszawie, regularnie wraca do ukochanego Krakowa, na ukochany Kazimierz. Jest mistrzynią słowa, o czym przez lata mogliśmy się przekonać w telewizji, teraz - w radiu oraz na łamach jej książek (ostatnia to „Czas tajemnic”). 
PS Talent aktorski też ma: zajrzyjcie do Teatru Capitol. 

WYKŁADY

01 Celebracja życia

W tym temacie Marzenie należy się profesura, co zgodnie podkreślają jej przyjaciele. Zawsze znajdzie czas na zwolnienie tempa i ukochaną, aromatyczną kawę. W podróże zabiera ze sobą własną kawiarkę, żeby tej przyjemności nikt jej nie odebrał. Zawsze znajdzie czas na gorący rosół, który przyjemnie ukoi po zabieganym dniu. W końcu szczęście to suma chwil, prawda? Niech te chwile będą jak najlepsze!

02  Przyjaźń

Bez przyjaciół nie byłoby mnie tu, gdzie jestem teraz - mówi Marzena, nazywając przyjaźń wyższą formą miłości. Pięknie opowiada o bliskich jej osobach. Przyjaciele są na dobre i na złe. Kiedy jest gorzej, wpadają z gorącą zupą, a na ich kanapie zawsze znajdzie się ciepły koc i dobra herbata. Aż chciałoby się dodać za profesorem Kołakowskim: Po pierwsze przyjaciele, poza tym chcieć niezbyt wiele. 

03  Podróże

Marzena podróżuje od zawsze. Kocha podróże za dystans, który dają do miejsc, gdzie żyjemy. Za pokorę i uświadomienie sobie, ile mamy. Podróże sprawiają, że czuje się pełniejsza, bogatsza. Uczą wdzięczności. II - według Marzeny - są najlepszym uniwersytetem na świecie.

ZOBACZ INNE WYKŁADY
bottom of page