top of page
logo.png
Kneipp_Logo_final.jpg

We wrześniu i październiku naszym partnerem jest marka Kneipp. W ramach tej współpracy na naszym Instagramie obejrzycie LIVE z Agatą Ziemnicką o relacji z tym, co na talerzu, o zdrowiu i czułości wobec siebie oraz z Małgorzatą Jachacz-Łopatą o leśnych kąpielach, sile natury i właściwościach soli. I to właśnie zestaw trzech soli do kąpieli (Mindfull Forest, Arnika i Lawenda) będziecie mogli wygrać w naszym październikowym konkursie. Spodziewajcie się też świątecznej niespodzianki od Kneippa. 

 

Dlaczego KNEIPP? Bo to producent kosmetyków opartych na naturalnych składnikach roślinnych oraz recepturach o naukowo potwierdzonej skuteczności. Motto marki: Najlepsze z Nauki – Najlepsze z Natury. Wszystkie kosmetyki Kneippa są wolne od mikroplastiku, a większość produktów ma wegański skład. W 2020 roku marka - po raz piąty z rzędu - otrzymała światową nagrodę Green Brand za odpowiedzialność ekologiczną, zrównoważony rozwój i działalność przyjazną środowisku.

 

Filozofia Kneippa to filozofia stworzona przez bawarskiego duchownego Sebastiana Kneippa (1821- 1897), która w 2015 roku została uznana za niematerialne dziedzictwo kulturowe UNESCO. Kneipp był prekursorem naturalnych metod leczenia, a swoją filozofię oparł na pięciu filarach: Wodzie, Odżywianiu, Ruchu, Roślinach i Równowadze. Jego holistyczne podejście do życia, bazujące na skarbach natury, czerpaniu z jej źródeł w poszukiwaniu zdrowia, dobrostanu i szczęścia nadal jest aktualne i zbieżne z zaleceniami współczesnych lekarzy, dietetyków i psychologów. 

bottom of page