logo.png

TRAVELLER

ZABIERAMY WAS W WYJĄTKOWĄ PODRÓŻ. DO WYJĄTKOWYCH OSÓB. DO LUDZI, KTÓRZY GDZIEŚ NA ŚWIECIE ZNALEŹLI SWÓJ DOM. TO BYŁA ICH ŚWIADOMA DECYZJA: SZUKALI TYCH MIEJSC, ŻEBY... ZNALEŹĆ SIEBIE.

UDAŁO IM SIĘ. DACIE SIE ZAPROSIĆ DO NICH NA KAWĘ?

W ROZMOWIE

Marta Gładuń o eco farmie i życiu w naturze.

BEATA DOOKOŁA ŚWIATA

Jest takie miejsce w Szczebrzeszynie, w otulinie parku narodowego, gdzie warzywa uprawiane są z miłością. Jest takie miejsce, gdzie dziewczyna z miasta zdecydowała stworzyć eko farmę z prawdziwego zdarzenia. Jest takie miejsce, gdzie z chwastami radzą sobie ludzkie ręce, a nie chemia. Jest takie miejsce, w którym atmosfera sprawia, że nie chcę się go opuszczać. Jest taka Marta (Marta Gładuń), która za tym wszystkim stoi. Zapraszamy Was do Ogrodu Szambala.

"Jeżeli zniszczymy naturę, zniszczymy siebie"

W ROZMOWIE

Ola Poławska o upcyclingu, miłości do planety, oddechu i o tym, jak z sukienki zrobić plecak.

BEATA DOOKOŁA ŚWIATA

Zaraz po studiach postanowiła nie iść utartą ścieżką kariery, ale stworzyć coś swojego. Mimo że słyszała „przecież nie masz żadnego doświadczenia”, nie uległa i - razem z przyjaciółką - stworzyła markę Hajde. Markę, u której podstaw leży recycling i upcycling, markę, gdzie przedmioty mają duszę, a ubrania traktuje się z czułością. Ola jest mamą, której medytacja, świadomość, oddech i natura pozwoliły zawalczyć o siebie i wyjść z depresji. Posłuchajcie o jej drodze. Naprawdę warto! 

"Natura to uziemienie"

W ROZMOWIE

Paweł Kunachowicz opowie o tym, czym jest dobre życie.

BEATA DOOKOŁA ŚWIATA

Paweł to międzynarodowy, certyfikowany przewodnik wysokogórski IFMGA i instruktor narciarstwa alpejskiego, który budzi się co rano z widokiem na Mt Blanc. Był radcą prawnym, ale zamienił kancelarię na alpejskie szczyty. Jest tatą dwóch synów i współautorem książki „I jak tu nie podróżować (z dzieckiem)”. W górach działa zawodowo od ponad 20-tu lat. Zjechał na nartach ze szczytu Denali na Alasce, z Mustagh Ata w Chinach (7546 m) i przebiegł UTMB - ultra maraton wokół Mt Blanc (170km). 

"Im więcej włożymy w poszukiwanie dobrego życia, tym to życie będzie lepsze"

W ROZMOWIE

Magdalena Derezińska-Osiecka opowie o tym, jak łączyć macierzyństwo z pasją i czym jest dla niej szczęście.

BEATA DOOKOŁA ŚWIATA

Sport to jej pasja: Magda jest ski alpinistką i trenerką na obozach biegowych oraz skiturowych Tatra Running, a jako zawodniczka ma na swoim koncie tutuły: v-ce Mistrzyni Świata, brązowej medalistki Pucharu Świata, Mistrzyni Europy Środkowej, wielokrotnej Mistrzyni Polski w skialpinizmie oraz Młodzieżowej Mistrzyni Polski w Biegach górskich. Magda jest też przewodnikiem tatrzańskim. O górach opowiada z miłością i błyskiem w oku. Szczęśliwa mama trójki urwisów i żona Kuby. 

 

Dlaczego ją zaprosiliśmy do naszego cyklu? Bo jest wyjątkową kobietą, która żyje świadomie i uważnie. Bo pięknie łączy dwa domy. Bo mądrze opowiada o łączeniu ról. Bo żyje z pasją

"Szczęście to życie w miłości"

W ROZMOWIE

Arkadius opowie o tym, gdzie znalazł piękno, spokój i nowy dom.

BEATA DOOKOŁA ŚWIATA

Mieszka w Brazylii, choć mógłby w Nowym Jorku czy w Londynie. Chodzi w podartym  T-shircie, choć mógłby nosić koszule od największych projektantów. Je na plaży, choć mógłby żywić się w topowych restauracjach z gwiazdkami Michelin. Czy nie tęskni za luksusem i szampanem? Nie. Mówi, że dobre życie to proste i skromne życie. Takie, jak ma teraz. Do tego życia nas zaprosił. Pokazał nam swoje studio w Salvadorze i butikowy hotel, który zaprojektował na rajskiej brazylijskiej wyspie. Żadna kamera nigdy nie zajrzała tak bardzo do jego życia. Dziękujemy za zaufanie!

"Dobre życie to skromne i proste życie"

ZAPISZ SIE NA NEWSLETTER

OBSERWUJ NAS

  • White Facebook Icon
  • YouTube
  • White Instagram Icon

© 2020 by Mentalist  |   Secured with SSL