logo.png

TRAVELLER

ZABIERAMY WAS W WYJĄTKOWĄ PODRÓŻ. DO WYJĄTKOWYCH OSÓB. DO LUDZI, KTÓRZY GDZIEŚ NA ŚWIECIE ZNALEŹLI SWÓJ DOM. TO BYŁA ICH ŚWIADOMA DECYZJA: SZUKALI TYCH MIEJSC, ŻEBY... ZNALEŹĆ SIEBIE.
UDAŁO IM SIĘ. DACIE SIE ZAPROSIĆ DO NICH NA KAWĘ?

W ROZMOWIE

Łukasz Czepiela
o pasji latania

BEATA DOOKOŁA ŚWIATA

Najlepszy polski pilot wyścigowy i pierwszy Polak w Red Bull Air Race. Lotnictwem interesuje się od 6-go roku życia. Jako nastolatek zrobił licencję szybowcową, potem opiekował się dziećmi w Londynie, żeby zarobić na kurs akrobacji samolotowej. Kapitan rejsowego Airbusa. Kocha góry: i kiedy tam lata, i kiedy po nich chodzi, zdobywając szczyty. W życiu, poza adrenaliną oczywiście, szuka równowagi. Ma biuro z najpiękniejszym widokiem na świecie. Zdarza mu się wylądować na molo w Sopocie, zjeść watę cukrową i odlecieć. 

„Mam biuro z najpiękniejszym widokiem na świecie i... wolność”

W ROZMOWIE

Przemek Saleta
o Tajlandii, podejmowaniu decyzji i tatuażu mocy.

BEATA DOOKOŁA ŚWIATA

Sportowiec o wielkim sercu (oddał nerkę swojej córce) i wielu tytułach (mistrz świata w kickboxingu, mistrz Polski, mistrz Europy i mistrz interkontynentalny w boksie). Jest współtwórcą i ambasadorem Biegu po Nowe Życie, propagującego ideę transplantacji narządów. Uśmiechnięty, z genialnym poczuciem humoru. Mówi, że - jak pół Polski, padł ofiarą mody na Bruce’a Lee, ale jemu ta fascynacja utrzymała się przez całe życie.  Przemek dzieli swój czas miedzy Polskę a Tajlandię, gdzie znalazł drugi dom i gdzie prowadzi obozy sportowe Saleta Life Camps. To właśnie w Tajlandii zrobił sobie tatuaż mocy, którego wzór i miejsce wybiera buddyjski mnich. Przemek przekonuje, że niczego by w swoim życiu nie zmienił, bo każda sytuacja i decyzja czegoś go nauczyła. Wierzy, że szczęście to wolność w podejmowaniu decyzji. 

"Szczęście to wolność w podejmowaniu decyzji"

W ROZMOWIE

Marta Gładuń o eco farmie i życiu w naturze.

BEATA DOOKOŁA ŚWIATA

Jest takie miejsce w Szczebrzeszynie, w otulinie parku narodowego, gdzie warzywa uprawiane są z miłością. Jest takie miejsce, gdzie dziewczyna z miasta zdecydowała stworzyć eko farmę z prawdziwego zdarzenia. Jest takie miejsce, gdzie z chwastami radzą sobie ludzkie ręce, a nie chemia. Jest takie miejsce, w którym atmosfera sprawia, że nie chcę się go opuszczać. Jest taka Marta (Marta Gładuń), która za tym wszystkim stoi. Zapraszamy Was do Ogrodu Szambala.

"Jeżeli zniszczymy naturę, zniszczymy siebie"

Ola Poławska o upcyclingu, miłości do planety, oddechu i o tym, jak z sukienki zrobić plecak.

BEATA DOOKOŁA ŚWIATA

W ROZMOWIE

Zaraz po studiach postanowiła nie iść utartą ścieżką kariery, ale stworzyć coś swojego. Mimo że słyszała „przecież nie masz żadnego doświadczenia”, nie uległa i - razem z przyjaciółką - stworzyła markę Hajde. Markę, u której podstaw leży recycling i upcycling, markę, gdzie przedmioty mają duszę, a ubrania traktuje się z czułością. Ola jest mamą, której medytacja, świadomość, oddech i natura pozwoliły zawalczyć o siebie i wyjść z depresji. Posłuchajcie o jej drodze. Naprawdę warto! 

"Natura to uziemienie"

W ROZMOWIE

Paweł Kunachowicz opowie o tym, czym jest dobre życie.

BEATA DOOKOŁA ŚWIATA

Paweł to międzynarodowy, certyfikowany przewodnik wysokogórski IFMGA i instruktor narciarstwa alpejskiego, który budzi się co rano z widokiem na Mt Blanc. Był radcą prawnym, ale zamienił kancelarię na alpejskie szczyty. Jest tatą dwóch synów i współautorem książki „I jak tu nie podróżować (z dzieckiem)”. W górach działa zawodowo od ponad 20-tu lat. Zjechał na nartach ze szczytu Denali na Alasce, z Mustagh Ata w Chinach (7546 m) i przebiegł UTMB - ultra maraton wokół Mt Blanc (170km). 

"Im więcej włożymy w poszukiwanie dobrego życia, tym to życie będzie lepsze"