top of page
O oknach na świat

Urszula Korman-Hollanek

URSZULA HOLLANEK
Odtwórz Wideo

Uczysz się, gdzie chcesz  i kiedy chcesz. To Ty decydujesz o miejscu. Swoją podróż z nami możesz rozpocząć w dowolnym momencie

Nasi wykładowcy nagrali wykłady specjalnie dla nas, większość z nich nigdy wcześniej nie dzieliła się swoją wiedzą w takiej formie

Jednorazowa roczna opłata członkowska gwarantuje Ci dostęp do wszystkich wykładów w ciągu 12 miesięcy

O autorze

Projektantka, autorka tekstów, pasjonatka designu. Dużą część zawodowego życia przepracowała w mediach, równolegle projektując wnętrza. W pewnym momencie oba zawodowe wątki zaczęły stanowić całość. W jednym i drugim - jak mówi - najważniejszy jest przecież człowiek i jego potrzeby. I dodaje: "Każdy z nas ma swoją historię, swoją narrację, swój kontekst, trzeba go tylko odkryć i zbudować dla niego odpowiednią przestrzeń. Bo ta przestrzeń to dziesiątki, setki, tysiące bodźców, które odbieramy codziennie i które decydują o naszym samopoczuciu każdego dnia". Ula od lat prowadzi studio projektowe (Korman-hollanek.com) i pomaga kreować przestrzeń innym.

WYKŁADY

01 Okna (na świat) i ich aranżacja.
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć  o ubieraniu okien, a boicie się zapytać. Rolety, moskitiery, materiały i kolory. Jak wysłonić okno, żeby zasypiać i budzić się w dobrym humorze i z dobrą energią.

02  To, co nas kręci w designie, czyli gust Polaków.
Co wpływa na gust Polaków? Co sprawia, że w naszych domach czujemy się dobrze? Dlaczego zniknęły z nich pamiątki? I dlaczego profesor Marek Krajewski mówi, że „dom to jest miejsce, w którym czujemy, że nasze życie nie poszło na marne”.

03  Historia designu, czyli historia człowieka.
Za każdym projektem stoi człowiek. Jego sukces albo porażka. Kiedy bierzemy do ręki długopis albo siadamy na krześle, możemy myśleć wyłącznie o przedmiotach użytkowych albo poznać ich historię, emocje, jakie towarzyszyły przy ich projektowaniu. Ula Korman-Hollanek stawia na to drugie. 

ZOBACZ INNE WYKŁADY
bottom of page